Prosinec 2016

Sakamichi no Apollon (Kids on the Slope)

26. prosince 2016 v 16:10 | Sally May

Počet epizod: 12

Žánr: hudba, bromance, romantika, slice of life


Příběh:

Příběh se odehrává v šedesátých letech minulého století Kaoru Nishimi je inteligentní, hraje na piano a občas má záchvaty úzkosti. Je zvyklý se neustále stěhovat z místa na místo už od dětství a nikdy si ještě nevytvořil přátele. To se změní, když na nové škole pozná delikventa Sentaroua Kawabuchiho. Sentarouova vášeň pro jazz inspiruje Kaoru se o žánr více zajímat. Kaoru začne hrát na klavír po škole se Sentarouem a dalšími ve sklepě obchodu s hudebními deskami, který patří rodině jeho spolužačky a první lásky Ritsuko Mukae.


Můj názor:

Tohle bylo nejlepší anime, které jsem za poslední rok viděla. Postavy, příběh i hudba byla super. Nejvíce mě zasáhlo přátelství mezi hlavními hrdiny. Troch mě zklamal konec. Musela jsem si přečíst poslední dva díly mangy, které končí daleko lépe (je to více méně stejný konec, ale manga nám objasní více věcí a celý příběh uzavře).


Moje hodnocení: 9/10


OP:

ED:

Videa:

Obrázky:

Cosplays:

5 důvodů, proč bylo finále Yuri!!! on Ice pro mě zklamáním

26. prosince 2016 v 14:11 | Sally May |  Nezařazeno

1. Yuri (Yurio) vyhrál

Vím, že se Yurio vážně snažil a že měl hodně bodů z předchozího kola, ale je přece jen mladý a nezkušený. Doufala jsem, že medaili vážně získá Yuri.

2. Žádná svatba

Vím, že ode mě bylo naivní svatbu čekat, když episoda má jen něco málo přes dvacet minut a má se do ní vejít šest krasobruslařských vystoupení, ale doufala jsem, že to skončí záběrem, jak si hlavní hrdinové dávají pusu v kostele, nebo jsou na líbánkách na Havaji.

3. Bruslení spolu

Vážně? VÁŽNĚ? To je takový kýč!

4. Pokračování příště

Je jasné, že bude druhá série, a asi proto jsme nedostali uspokojivý konec, ale já vážně doufala, že to skončí. Celou sérii, mě tento seriál naplňoval pocitem štěstí a napětí a poslední díl, byl průměr. Je možné, že za to ale může důvod číslo pět.

5. Spoilery

Omylem jsem na instagramu zahlédla v doporučených obrázcích obrázek, jak Viktor a Yuri bruslí spolu. Díky tomu jsem měla docela jasnou představu, jak to skončí a tím zmizelo napětí.